Písmenka

Bestseller
Značka: KRAFŤÁCI
690 Kč
Na cestě
Můžeme doručit do:
2.8.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Hrát si a přitom se učit. S písmenky se setkáváme od nejútlejšího věku v knížkách, časopisech, na hračkách, na cedulích a značkách. Děti se už v předškolním věku o písmenka zajímají a tak nastává ideální čas tento přirozený zájem podpořit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada k hravému učení písmenek a skládání jednoduchých slov. Najdete v ní dřevěnou abecedu v praktickém dřevěném boxu, 20 kartiček s předlohami slov doplněné o obrázek pro asociaci slova s konkrétním předmětem, dvě akrylové barvy (modrou a růžovou) a štětec.

 

Proč barvy a štětec? A proč jsou slova na kartičkách dvojbarevná?

 

Slova jsou sestavená z písmen dle pravidel Montessori pohyblivé abecedy - tedy souhlásky jsou růžové, samohlásky modré. Toto rozdělení je velmi užitečné dětem předkládat co nejdříve, ještě před nástupem do školy. V předškolním věku si děti s písmenky hrají a mimoděk se jim do paměti dostává vizuální dělení písmenek. Jakmile se ve škole dostanou ke skupinám souhlásek a samohlásek, toto barevné rozdělení jim přirozeně naskočí a práce pro ně bude snazší.

 

Sadu můžete využít dvěma způsoby:

  • tak jak je, písmenka ponechat v přirozené formě, barevné rozdělení na předlohách postačí k vnímání dělení písmenek/hlásek
  • písmenka nabarvit podle klíče - souhlásky růžové, samohlásky modré - aby přesně kopírovaly natištěné předlohy - a proto jsme do sady přiložili barvy a štětec…

 

…a zábava začíná :-)

 

Doporučujeme pro věk 3+ nebo dle individuálního zvážení schopností.

 

 

Mezi námi dospěláky…

Přestože jsou všechny aktivity připravovány s největší pečlivostí a zodpovědností, nejedná se o hračky, ale didaktické pomůcky pro výtvarnou/kreativní/vzdělávací činnost. Prosíme o důkladné zhodnocení schopností Vašeho dítěte a adekvátní dospělácký dohled. Užijte si kvalitně strávený společný čas, během kterého se možná i vy sami něco nového naučíte.

Pořádek dělá přátele...

Písmenka a box jsou vyrobeny z překližky, ve složení vrstev překližky se můžou objevit tmavší části, které pak prosvítáním na povrch vypadají jako skvrny do modra. Není to závada, je to přirozená vlastnost tohoto materiálu a pouze estetická záležitost - víme to, sami jsme kusy podrobili důkladnému testování - z jedné sady nám zbyly jen piliny :-) 

 

Pozn.: Barvy nebo provedení jednotlivých součástí se můžou mírně lišit dle aktuální skladové dostupnosti.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: